سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

تولید روزانه 6 میلیون ماسک در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که بستر مناسب برای صادرات کالاهای بهداشتی از جمله ماسک در کشور فراهم شده است، گفت: تا قبل از شیوع کرونا، ظرفیت تولید روزانه ماسک در کشور، 200 هزار عدد بود که اکنون این رقم به شش میلیون عدد رسیده است.

تولید روزانه 6 میلیون ماسک در کشوربه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز، 11 اردیبهشت‌ماه در بازدید از کارگاه تولید ماسک بهداشتی بانوان جهادگر تبریز با تاکید بر این‌که بستر مناسب برای صادرات کالاهای بهداشتی از جمله ماسک در کشور فراهم شده است، گفت: تا قبل از شیوع کرونا، ظرفیت تولید روزانه ماسک در کشور، 200 هزار عدد بود که اکنون این رقم به شش میلیون عدد رسیده است.

وی ادامه داد: پس از شیوع بیماری کرونا، بدخواهان نظام سعی در القای کمبود کالاهای اساسی و بهداشتی در کشور داشتند که با توجه به تمهیدات اتخاذ شده و تامین مناسب کالاهای ضروری مورد نیاز و با همراهی ستودنی آحاد جامعه شاهد شکست این نقشه شوم بودیم.

رحمانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بستر مناسب برای صادرات کالاهای بهداشتی از جمله ماسک در کشور فراهم شده است، تصریح کرد: فقط در بخش تولید مواد ضدعفونی کننده علاوه بر واحدهای صنعتی که خطوط تولید خود را به تولید محلولهای بهداشتی تغییر داده اند 40 واحد صنعتی تخصصی کشور در حال تولید انواع این محلولها هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمبودی در تامین کالاهای اساسی و بهداشتی نداریم و آمادگی لازم در صنایع کشور برای صادرات کالاهای بهداشتی به کشورهای همسایه و دیگر نقاط جهان نیز وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بسیج در همه عرصه‌ها توانمندی خود را بصورت تمام و کمال به رخ کشیده، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و سازندگی یکی از مهم‌ترین دلایل شکست نقشه دشمنان بوده است.